Cechy dobrego trenera

on

Planujesz zacząć uprawiać sport? Co więcej: chcesz robić to pod okiem instruktora, by Twoja motywacja trwała dłużej? Nie wiesz czy instruktor, do którego się zgłosiłaś jest znawcą w swojej dziedzinie sportu? Chcesz wiedzieć jakimi cechami powinien wyróżniać się naprawdę dobry trener?
Dobry instruktor to instruktor, który może odpowiednią dokumentacją potwierdzić swoje kwalifikacje. Jeżeli zobaczysz uprawnienia instruktorskie, możesz być spokojna – trafiłaś w dobre ręce. Zwróć uwagę na jego zachowanie na siłowni, na basenie czy podczas pierwszej lekcji, której Ci udziela. Czy jego postawa wskazuje na to, że sam cały czas stosuje się do zaleceń, o których Ci mówi? Instruktor to Twój autorytet w dziedzinie sportu – powinien być najlepszym przykładem. Zwróć uwagę na to, jakie są jego relacje z Tobą, jako klientką: czy stara się dokładnie wytłumaczyć sposób wykonywania ćwiczeń, poświęca na to dużo czasu, dokładnie tłumaczy jakie mięśnie pracują i jakie rezultaty możesz osiągnąć dzięki stosowaniu tego ćwiczenia? Jeżeli tak – nie powinnaś nie niczym martwić, taki instruktor z pewnością będzie potrafił zmotywować Cię do ćwiczeń, gdy będziesz miała gorszy dzień.
Bardzo dobrym sposobem na znalezienie instruktora, jest wypytanie znajomych o osoby, które ich uczyły stawiać pierwsze kroki w danym sporcie. Rekomendacja taka warta jest o wiele więcej niż wiadomości wyczytane z forum internetowego. Pamiętaj, że dobry trener może zmotywować Cię do ćwiczeń.

Dodaj komentarz